קבוצות רכישה

 

מהי קבוצת רכישה?

קבוצת רכישה נדל"נית היא קבוצה של אנשים, המתאגדים יחדין על מנת לבנות מבנה מגורים במטרה להוזיל עלויות. הקבוצה היא זו שאמונה על איתור הקרקע וגיוס הרוכשים הפוטנציאליים, מקבלת הצעות מחיר מקבלני הביצוע ואנשי המקצוע ומתנהלת מולם.


היתרון

חסכון בעלויות,  שיטה זו מאפשרת רכישת נכס במחיר מוזל. בעסקה שכזו מתארגנת קבוצת אנשים שמאתרת קרקע שאושרה לבנייה כאשר כל חבר קבוצה מקצה סכום כסף בהתאם לחלק שייקבל מהזכויות.
יתרון נוסף הוא בטחונו של הרוכש מפני מקרים של התמוטטות הקבלן המבצע. התמוטטות כזו אם תקרה לא תשפיע עליו כיוון שהקרקע הייתה וכך נשארה בבעלותו המלאה והתשלום לקבלן מבוצע בהתאם להתקדמותה של הבנייה כך שלא נגרם לו שום נזק וכספו מובטח.

בקבוצת רכישה ניתן למצוא גם מספר חסרונות. הראשון הוא חוסר וודאות בנוגע לעלות הסופית של הפרוייקט. בתחילת הפרוייקט לא ברור מה תהיה עלותו הסופית, כל טעות בתמחור חושפת את חברי הקבוצה לעלות נוספת. חיסרון נוסף קשור בתאריך המסירה. כיוון שמבמסגרת קבוצת הרכישה נרכשת לרוב הקרקע מבעלייה ללא תכנון מפורט וללא היתר בנייה, פרקי בזמן להשלמת הליכי התכנון,הרישוי והבנייה אינם וודאים ונתונים לשינויים וחריגות.
 

החיסכון

במקרה של קבוצת רכישה נראה כי היתרונות עולים על החסרונות. החיסכון מוערך ב-17% מינימום משוויה של הדירה יכול להגיע לעיתים אף למאות אלפי שקלים. הביטחון של הרוכש וחסינותו כאמור מהתמוטטות הקבלן הוא יתרון שאין לו מחיר. 
 

מה אנחנו מציעים?

מעוניינים להצטרף לקבוצת רכישה? זקוקים לייעוץ בנושא? פנוי אליי עוד היום! אני אהווה הגורם המתווך בינכם לבין הקבלנים המבצעים ורוכשים פוטנציאליים. אני מציע למצוא עבורכם את הקבלן המתאים ביותר לביצוע הפרוייקט לפי דרישותיכם וללוות אתכם ליווי צמוד לאורך כל הדרך. בנוסף אוכל למצוא רוכשים פוטנציאליים לדירות החדשות שייבנו במסגרת הפרוייקט.

 

 

JoomShaper