תמ״א 38

אז מה זה תמ"א 38 ולמה זה טוב?

תמ"א 38 היא תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. התוכנית היא בעצם אוסף תקנות שתפקידם הוא טיפול בסכנות הנובעות מרעידות אדמה. את התוכנית יזמה המועצה הארצית לתכנון ובנייה על ידי צוות של מתכננים ויועצים והיא אושרה על ידי ממשלת ישראל ב-2005. התקן הישראלי לעמידותם של מבנים בפני רעידות אדמה- תקן 413 נכנס לתוקף בשנת 1975.

ההערכות אומרות

מרבית המבנים שנבנו בארץ עד שנת 80' אינם עומדים בדרישות התקן. עלות חיזוק המבנים והתאמתם לתקן היא עלות גבוהה יחסית וכאן נכנסת תמ"א 38 שמטרתה היא קבלת היתר בנייה לחיזוק מבנה ללא הכנת תוכנית מפורטת. החל משנת 2008 החלו לצאת לפועל פרוייקטים של תמ"א 38 בין היתר בערים בת ים,אשדוד,ראשון לציון,הרצליה,תל אביב ועוד.

אז מלבד הרווח לדיירים, גם היזמים שבוחרים להשקיע בפרוייקט לא יוצאים בידיים ריקות. תמ"א 38 היא נטו עסקה כלכלית בה צד אחד דואג להביא את זכויות הבנייה ובתמורה הצד השני מחזק את הבניין בפני רעידות אדמה.

היזם

אינו פועל מתוך רצון ושאיפה להציל בניינים אלא מרצון לייצר רווחים שיגיעו ממכירת הדירות הנוספות שייבנו תוך ניצול זכויות היתרי הבנייה. יזם שלא ירוויח מהעניין לא ייכנס לעסקה שכזו.

מה אנחנו מציעים?

להוות הגורם המתווך בינכם לבין הקבלנים המבצעים ורוכשים פוטנציאליים. לדיירים אני מציע למצוא עבורכם את הקבלן המתאים ביותר לביצוע הפרוייקט לפי דרישותיכם וללוות אתכם ליווי צמוד לאורך כל הדרך. בנוסף אוכל למצוא רוכשים פוטנציאליים לדירות החדשות שייבנו במסגרת הפרוייקט.

 

פרטיקטים נבחרים

James P. Gerkis

David Evans

David F. Gibson

James P. Gerkis

David Evans

David F. Gibson

 

JoomShaper